Augalų hidrolatai – kas tai?

Išgirdę šį žodį daugelis suklunsa ir klausia – kas tai? Šis straipsnelis yra būtent apie augalų hidrolatą, kaip produktą, jo procesą ir istoriją bei panaudojimo būdus. Susipažinkite. Eterio karalystėje, kur žiedlapiai šoka su rasos lašeliais, gimsta stebuklingas eliksyras – augalų hidrolatas. Įsivaizduokite subtilią gėlių esencijos simfoniją, užfiksuotą skystu pavidalu, distiliuotą iš pačios žiedų ir augalų širdies. Ši esencija, hidrolatas, yra gamtos šnabždama paslaptis, grynos botaninės palaimos eliksyras.

Šiame straipsnelyje sužinosite: kas yra hidrolatas, kokia yra jo istorija, alcheminį požiūrį ir jo panaudojimo būdus.

Kas yra hidrolatas?

Bet kas tiksliai yra šis mistinis eliksyras? Hidrolatas, dar vadinamas gėlių vandeniu, yra aromatinis vanduo, kuris gaunamas iš augalinės medžiagos distiliuojant vandens garais. Jame švelniai, vandens pavidalu perteikiamas subtilus gėlių, iš kurių jis buvo išgautas, kvapas ir gydomosios savybės.

Kas yra hidrolatas? „Hydrosol“ yra modernus terminas, kurį sukūrė amerikiečių aromaterapeutė Jeanne Rose apibūdino vandeninę augalų distiliavimo dalį. Jos žodžiais tariant, „ Hydro “reiškia vandenį ir „sol“ nuo žodžio (solution) arba lietuviškai reiškia tirpalą. Taigi žodis “hydrosol” reiškia vandeninis distiliavimo tirpalas, kuriame yra vandenyje tirpių augalų komponentų ir mikrolašų eterinio aliejaus.

Lietuviškai išversto žodžio HIDROLATAS šaknis taip pat reiškia vendenį, nors dalis “LAT” galimai yra kilusi iš lotynų kalbos žodžio “Lactea”, kas reiškia pieniškas, kadangi kai kurie Hidrolatai turi tą balzganą balkšvą spalvą. Hidrolatai turi ir kitų pavadinimų, kaip gėlių vandenys, augalų vandenys ir pan. Kiek žmonių, kiek kultūrų, tiek ir pavadinimų. Tačiau esmės tai nekeičia. Šie distiliuoti vandenys buvo labai vertinami, kaip vaistas ir pastaruoju metu sugrįžta kaip vertingas distiliavimo produktas.

Gamta yra kupina lokaliai nenuspėjamų, tačiau holistiškai (wholistically) stabilių, netiesinių sistemų. šie dinaminiai procesai sukuria ne-Euklidines geometrines figūras, kurios vadinamos fraktalais. Gamta iš prigimties yra fraktališka. “Medžių šakos ir šakelės savo forma ir išsidėstymu yra klasikiniai fraktalai”. Žiūrint paviršutiniškai ir trumpai fraktalai atrodo chaotiškai, tačiau jų formos yra sudėtingos ir kompleksinės, kad ne visada lengva jas suprasti paprastai stebint. Žmogaus širdis plaka neritmingai ir tik stebint ilgesnį laiko tarpą atsiranta šablonai ir ritmiškumas. Visas žmogaus kūnas atrodo kaip organų kratinys, tačiau veikia kaip viena sistema tampriai susiejusi kiekvieną dalį viena su kita ir yra atliktas gan rimtas mokslinis tyrimas, kad liga pradeda reikštis tada kai atsiranda reguliarumas ir periodiškumas. Dirbtinės ir sintetinės dalelės turi mažai arba visiškai neturi fraktalinės prigimties, todėl jų veikimas yra ribotas ir dažnu atveju turintis šalutinius poveikius. Todėl eteriniai aliejai, hidrolatai ir kiti natūralūs produktai yra efektyvesni nei cheminiai vaistai ar preparatai.

Šiek tiek istorijos

Mums žinoma distiliavimo istorija siekia bene 4000 m. prieš Kristų. Archeologai atkasa vis naujų radinių įrodančių šio meno egzistavimą nuo seniausių laikų.

Negalim kalbėti apie hidrolatus ir jų terapinį poveikį, jei nesuvokiam subtilaus pasaulio. Distiliuojant procesas vyksta ne tik fiziniame lygmenyje, todėl svarbu to nepamiršti ir suprasti kas vyksta išties. Viskas yra energija ir jos vibracijos. Šios vibracijos veikia mus nuolat, net jei to nesuprantame ir nejaučiame. Augalai, su kuriais mes susiduriame nuolat savo gyvenime turi savo aurą, ir tai galima pamatyti panaudojant Kirliano fotografiją, kas įrodo, kad jie yra gyvi ir mokslo jau įrodyta, kad yra protingi.

Homeopatijos pradininkas Hanemanas sukūrė teoriją, kad kiekvieną ligą galima išgydyti medžiagomis, kurių didesnės dozės sukelia panašius į tos ligos simptomus. Atlikdamas tyrimus ir bandymus Hanemanas pastebėjo, kad kartais reikia visai mažos tokių medžiagų dozės, ir stimulą gavęs organizmas toliau gyja savaime.

Panašus gydo panašų“ – taip skamba pagrindinis S. Hahnemanno homeopatijos principas.

Homeopatijos principas: Vieną lašą tinktūros atskiedžiame dešimtyje vandens lašų, šimtą kartų sukratomas butelis ir taip turime 1c priemonę. Jei tai padarysime šešis kartus, turėsime 6c priemonę; jei praskiesime 6c dar dvidešimt keturis kartus, turėsime be galo stipresnę 30c priemonę ir t.

Hidrolatas iš esmės yra koncentruotas homeopatinis preparatas, 40 kartų stipresnis nei augalo arbata.

Alcheminis požiūris

Alchemikai buvo pirmieji distiliuotojai ir būtent iš jų mes paveldėjom žinias apie šį procesą ir produktą. Distiliavimas yra tik viena iš alcheminio proceso spagyric dalis. Vienas pagrindinių alchemijos principų yra šis: “Kaip danguje taip ir žemėje”, o tai reiškia, kad visi darbai ir procesai susiję su augalais yra įtakojami dangaus kūnų ir reikia atsižvelgti į jų poveikį konkrečiam augalui ir pačiam procesui.

Pati alembiko forma ir procesas yra gamtos proceso atspindys. Augalas atiduoda savo gyvybę, nueina į požeminį pasaulį, tada išgryninimui pakyla į vidurinį pasaulį, o jo siela pakyla į dangaus skliautą ir atgimusi tobulesniu pavidalu grįžta atgal eterinio aliejaus ir hidrolato pavidalu.

Alcheminiu požiūriu eterinis aliejus – tai atskirta ir išgryninta augalo siela. Hidrolatas yra tos sielos nešėjas mums. Ir nors mokslas dar ne iki galo supranta tai ką suprato senieji alchemikai, tačiau ir mano pačios patirtis rodo, kad teisingai išdistiliuotas hidrolatas yra daug daugiau nei vanduo su tirpiosiomis medžiagomis.

Hidrolato naudojimas

Naudoti šį užburiantį eliksyrą – tai atverti galimybių karalystę, kurioje susipina grožis, sveikatingumas ir juslinis malonumas. Leiskimės į kelionę po daugybę būdų, kaip galima panaudoti hidrolato galią:

1. Vaiko tonikas: Nors skiltingų hidrolatų Ph skiriasi, tačiau vis tiek daugumą jų yra artimi veido odai. Todėl galite atgaivinti odą gaivia hidrolato dulksna. Natūralios sutraukiamosios savybės padeda tonizuoti ir sutraukti poras, o kartu drėkina ir subalansuoja odos pH. Atsisveikinkite su papilkėjusia veido oda ir suteikite jai švytėjimo.

2. Aromaterapija: Pasinerkite į kvapų debesį, kupiną augalų malonumo. Paprasčiausiai apipurkškite aplinką, darbo vietą, patalynę prieš miegą hidrolatu, kad pakylėtumėte dvasią, nuramintumėte protą ir orą pripildytumėte žydinčių sodų esencija.

3. Plaukams: apipurkškite plaukus gėlių hidrolatu, kad atgaivintumėte ir sudrėkintumėte, suteikdami subtilų kvapą, kuris išlieka tarsi švelnus vėjelio šnabždesys.

4. Patalpų gaivinimui: Į namus pakvieskite gamtos esenciją, purkšdami pasirinktą augalų hidrolatą. Naudokite jį kaip natūralų oro gaiviklį, kad išnaikintumėte užsistovėjusius kvapus, deinfekuotumėte ir pripildytumėte savo erdvę žydinčios pievos aromato.

5. Kūno dulksna: Palepinkite savo pojūčius prabangiu rūko ritualu. Užpurkškite gėlių hidrolato ant kūno, kad akimirksniu pajustumėte drėkinimą ir ilgai išliekantį gėlių aromatą, kuris apgaubs jus tarsi švelnus apkabinimas. Tai ypač malonu karštą vasaros dieną ar žiemą sausoje patalpoje.

6. Sudedamoji „pasidaryk pats” odos priežiūros priemonėse: Išlaisvinkite savo vidinį alchemiką ir pasigaminkite savo odos priežiūros eliksyrų. Į veido kaukes, serumus ir losjonus „pasidaryk pats” įmaišykite natūralaus hidrolato, kad padidintumėte jų veiksmingumą ir suteiktumėte jiems gydomojo augalinio prisilietimo.

7. Kulinarinis malonumas: Gėlių magijos dvelksmu pagerinkite savo kulinarinius kūrinius. Į desertus, gėrimus ir pikantiškus patiekalus įpilkite hidrolato, kad subtiliai pajustumėte augalinį aromatą, kuris džiugina gomurį ir atgaivina pojūčius. Rytų šalyse hidrolatai naudojami kulinarijoje jau tūkstantmečius. Juos ten galima nusipirkti bene kiekvienoje maisto prekių parduotuvėje.

8. Terapijai: hidrolatai yra gera terapinė priemonė, nes yra saugesnė nei eteriniai aliejai ir yra veiksmingi. Terapiškai naudoti galima tik tuos hidrolatus, kurie yra itin kokybiškai išdistiliuoti ir tinkamai laikomi. Daugiau apie šį naudojimo būdą galite sužinoti paskaitose.

Augalų hidrolato galimybės tokios pat neribotos kaip ir žiedlapių, šokančių vėjyje. Tai gryno žavesio eliksyras, liudijantis gamtos dovanų grožį ir geranoriškumą. Taigi priimkime šią skystą augalų esenciją ir leiskimės į pojūčių grožio ir visapusiškos gerovės kelionę.

Receptai

Mėgstu pateikti jums praktinių pavyzdžių, tad ir šį kartą pasidalinsiu keletu paprastų receptų kaip galima hidrolatus panaudoti buityje.

Vonelė pavargusioms kojoms

Sudėtis:

200 ml levandų hidrolato,

200 g Epsom druskos

8 puodeliai šilto vandens

Į vandenį įpilkite levandų hidrolato ir epsom druskos ir maišykite, kol ištirps. Pamirkykite kojas iki 15 minučių.

Plaukų skalavimo mišinys

50 ml Dilgėlių hidrolato

50 ml Rožių hidrolato

100 ml Levandų hidrolto

1 valgomasis šaukštas obuolių acto

Viską sumaišykite ir naudokite plaukams skalauti ar apipurkšti po plovimo. Tai ne tik kondicionieriaus natūralus pakaitalas atsatantis Ph, bet puoselėjantis plaukus mišinys.

Tonikas riebiai odai (Aknei)

30 ml Kalendrų hidrolato

30 ml Bazilikų hidrolato

30 ml Bijūnų hidrolato ar Levandų hidrolato

Sumaišykite visus tris į 100 ml buteliuką su purkštuku ir naudokite ryte ir vakare nuvalę odą.

Kaip natūraliai ir holistiškai išlaikyti savo grožį ir gamintis kosmetikos priemones namuose galite išmokti kurse „Holistini grožis natūraliai„.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *