Namų vaistinėlė

Šiuolaikiniame sparčiai besikeičiančiame pasaulyje neįmanoma pervertinti ryšio su gamta ir harmonijos su ja svarbos. Ši amžina išmintis yra raktas į sveiką ir laimingą gyvenimą, nes gamta suteikia viską, ko mums reikia, įskaitant vaistus. Žinios apie vaistinius augalus ir jų ruošimą – pagrindinis įgūdis, kadaise neatsiejamas nuo kiekvienos šeimos – šiais laikais beveik pamirštas. Atėjo laikas atgaivinti šias žinias ir prisiminti, kaip rūpintis savimi ir savo artimaisiais naudojant mus supančias gamtos gėrybes.

Gydomoji gamtos galia

Gamta yra gilus gydymo ir pragyvenimo šaltinis. Nuo oro, kuriuo kvėpuojame, iki maisto, kurį valgome, gamta įvairiais būdais palaiko mūsų gerovę. Tyrimais įrodyta, kad leidžiant laiką gamtoje mažėja stresas, mažėja kraujospūdis ir gerėja bendra psichinė sveikata. Raminantys miško garsai, raminantis upės vaizdas ar gaivinantis gėlių kvapas gali padėti pajusti ramybę ir pasitenkinimą.

Gamtos vaistinė

Daugelį amžių žmonės vaistams naudojo augalus. Senovės civilizacijos, pavyzdžiui, egiptiečiai, graikai ir kinai, užfiksavo, kad žolelės buvo naudojamos įvairiems negalavimams gydyti. Šios natūralios priemonės, gaunamos iš lapų, šaknų, žievės ir žiedų, tapo daugelio šiuolaikinių vaistų pagrindu. Pavyzdžiui, aspirinas atsirado iš gluosnio žievės, o digitalis, naudojamas širdies ligoms gydyti, yra kilęs iš gysločio augalo.

Vaistinių augalų pažinimas ir naudojimas gali padėti žmonėms rūpintis savo sveikata. Tokias įprastas vaistažoles kaip ramunėlės, levandos ir pipirmėtės galima naudoti kasdienėms problemoms, pavyzdžiui, nemigai, nerimui ir virškinimo sutrikimams, gydyti. Sudėtingesnėms ligoms gydyti galima naudoti tokius augalus kaip ežiuolė, kuri stiprina imuninę sistemą, arba ciberžolė, pasižyminti priešuždegiminėmis savybėmis.

Tradicinių žinių atgaivinimas

Kadaise žinios apie vaistinius augalus buvo kertinis šeimos gyvenimo akmuo, perduodamas iš kartos į kartą. Ši išmintis užtikrino, kad šeimos galėtų gydyti nedideles ligas ir sužeidimus, skatino savarankiškumą ir atsparumą. Tačiau plintant industrializuotai medicinai ir urbanizacijai, šios gyvybiškai svarbios žinios išnyko iš bendros praktikos.

Norint atgaivinti šią tradiciją, reikia ne tik mokytis apie augalus, bet ir keisti požiūrį į sveikatą ir mediciną. Tai reiškia, kad reikia pripažinti, jog sveikata yra ne tik gydytojų ir vaistų sritis, bet holistinė sąvoka, apimanti mitybą, gyvenimo būdą ir natūralias priemones.

Namų vaistinėlė

Viena iš pagrindinių Gyvatų misijų yra padėti žmonėms atkurti ryšį su gamta ir savimi. Tuo tikslu jau kelerius metus iš eilės vasarą organizuojami praktiniai augalinių ekstraktų mokymai. Tai galimybė grąžinti į savo gyvenimus ir šeimas gebėjimą pasirūpinti savimi ir savo artimaisiais.

Šiais metais, birželio 22 dieną, seminaro metu kalbėsim apie tradicinius augalų ekstraktus ir kaip iš jų susidaryti pirmosios pagalbos vaistinėlę namuose.
Seminaro metu sužinosi:
– Kaip susigaudyti gausybėje
– Rinkimo ritualai
– Ką ir kada rinkti. Mikro ir makro kosmosas.
– Ekstrahavimo procesas – kas tai?
– Tirpikliai
– Vandens ekstraktai
– Alkoholis ir jo ekstraktai
– Tinktūros maceratai
– Vyno užpilai
– Acto, glicerino, aliejaus ir kitų pagrindų ekstraktai
– Glicerino ekstraktai
– Aliejinis ekstraktas
– Tepalai ir balzamai
– Losjonai ir kremai
– Sirupai, medūs, oksimeliai.
Iš susitikimo išsivešite ne tik pabuvimą su augalais, patirtį, žinias, bet ir savo pasigamintų ekstraktų.

Ką gausite iš šio seminaro:
– praktinę patirtį kaip pasiruošti namų vaistinėlę
– daug žinių apie augalus ir jų panaudojimą
– Parsivešite namo augalinius ekstraktus savo vaistinėlės pradžiai

Kur vyks susitikimas? – susitikimas vyks „Gyvatų” namuose, gražiame gamtos kampelyje vidurio Lietuvoje, Kaišiadoryse. Patogu atvykti iš visų kampelių.

Ką atsivežti?
Mokinsimės ir bendrausim lauke, pavėsinėje, tad apsirengti ir pasiruošti reikia buvimui lauke. Atsivežkite užrašus, jei norėsite pagauti ir užfiksuoti sklandančią ore informaciją 🙂

Ko nesivežti? Nesivežkite neigiamų nuostatų, visa ko žinojimo ir blogos nuotaikos. Jos apstu visur, o čia jos nelaikome. Čia buriamės dalintis ir mokytis vieni iš kitų.

Štai ką sako ankstesnių mokymų dalyviai:

Mainai: 95 Eur žmogui.

Registracija: https://forms.gle/xJXZ73R2qDNjBD9AA

Registracija patvirtinama tik gavus 30 Eur avansinį mokėjimą. Kadangi vietų skaičius ribotas, gerbiant kitus dalyvius atšaukus dalyvavimą avansinis mokėjimas negrąžinamas.

Informaciją apie dalyvavimą ir apmokėjimą gausite registracijoje nurodytu el-paštu.

Jei kiltų klausimų, kreipkitės gyvatos@gmail.com

Sveikesnis ir laimingesnis gyvenimas

Gyvenimas darnoje su gamta puoselėja mūsų fizinę, protinę ir dvasinę gerovę. Tai primena mums apie mūsų vietą gamtos pasaulyje ir skatina rūpinimosi aplinka ir pagarbos jai jausmą. Atgaivindami žinias apie vaistinius augalus ir natūralias gydymo priemones, galime sustiprinti savo gebėjimą rūpintis savimi ir artimaisiais, o tai lemia sveikesnį ir laimingesnį gyvenimą.

Iš esmės ryšys su gamta yra ne nostalgiškas grįžimas į praeitį, o į ateitį orientuotas požiūris į tvarią sveikatą ir gerovę. Jis įgalina mus išmintingai ir atsakingai naudotis gamtos dovanomis, užtikrinant, kad mes ir ateities kartos galėtų mėgautis darnaus santykio su gamta teikiamais privalumais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *