Graužikų kontrolė ir harmonija su gamta

Mažai kas tikriausiai galvodami apie ekologiškumą, gamtos išsaugojimą, klimato kaitą ir kitas opias šių dienų problemas susimąstome apie graužikus. Tiksliau apie graužikų „kontrolės“ būdus, kuriuos esame įpratę naudoti visur. Tikrai nepasakysiu naujienos, kad dauguma įmonių, fabrikų, namų ir kitų žmonių naudojamų vietų naudoja įvairiausius nuodus, kaip priemonę suvaldyti graužikus ir apsaugoti savo turtą.

Problema

Be to, kad žiurkės ir pelės be reikalo miršta labai lėtai (kelias dienas) kankinančia mirtimi,… baisiai miršta ir pelėdos, ir vanagai, ir ereliai, ir lapės, ir kiti plėšrūnai, kurie galiausiai jas suėda. (Dėl to gali padidėti žiurkių ir (arba) graužikų populiacija, nes plėšrūnai žūsta.) Jei negebame matyti priežąstinio ryšio, pasmerkiame gyvąją gamtą ir save išnykimui.

Nenaudokite nuodingų žiurkių ar pelių spąstų ir stenkitės jų atsikratyti visur, kur tik galite – darbe, daugiabutyje, draugų namuose, kaimynystėje ir t. t.

Kita alternatyva, kuri yra pernelyg žiauri, kad ją svarstytume, yra klijų spąstai. Jie nenužudo plėšrūnų paukščių ir gyvūnų nuo apsinuodijimo mitybos grandinėje, bet yra neįsivaizduojamai šiurpus mirties būdas.

Šie neturi jokių svarbių pranašumų prieš humaniškesnius metodus. Nėra jokio realaus kompromiso, tai vienas iš tikrai prastų pasirinkimų.

Sprendimas

Skiriame daug dėmesio ir pastangų ekologiškam maistui užauginti ir daugiau lėšų jam įsigyti, taip tikėdamiesi, kad nemokame žmonėms, kurie vis dar pila nuodus ir pesticidus į žemę ir vandenį plačiu mąstu; nemažai pastangų dedama ir tam, kad būtų nutraukti moksliniai bandymai su šiais graužinais, tačiau visai pamirštame tokiu „mažus“ dalykus, kaip žiurkių nuodai.

Visos sritys, kai į aplinką sąmoningai leidžiami biocidiniai nuodai, yra tokie žiaurūs ir tokie kvaili, kad beveik mūsų pačių tikėtinas savęs sunaikinimas pasidaro normali išdava.

Mano siūlymas – apsaugoti namus nuo žiurkių, kad jų nepritrauktų, naudoti netoksiškus repelentus, o pastebėjus žiurkes naudoti gyvas gaudykles ir paleisti į laisvę. Jei esate pasiryžę naudoti žudymo metodą, įsigykite tokį, kuris būtų kuo greitesnis ir humaniškesnis, tikriausiai CO2 kasetę arba elektinius prietaisus. Žinoma, pats geriausias ir natūraliausias būdas pasirūpinti kenkėjų „kontrole” yra įsigyti katę. Na, o jei gyvenate kaime, tai prisikvieskite žalčius, namų saugotojus.

Tik atkūrus gyvenimo harmonijoje su gamta principus galėsime išsigebėti patys ir išgelbėti Žemę. Katastrofiški mūsų pasirinkimų padariniai kasdien artina susinaikinimo scenarijaus pabaigą. Jei tau įdomūs šie klausimai, prisijunk prie Gyvatų bendruomenės ir ieškokime harmoningų gyvenimo būdų su savimi ir gamta.

Trumpa nuodingų spąstų apžvalga

Tie, kas vaikystėje yra auginę namines žiurkes ar žiurkėnus, puikiai žino, tai nuostabūs padarai, labai protingi, žaismingi ir smalsūs. Atotrūkis nuo gamtos šį ryšį su gyvūnais pakeičia pasibjaurėjimu, beširdiškumu ir nejautra sau ir kitiems.

Kitus vaizdo įrašus žiūrėti skaudu, bet jie gali padėti suprasti.

Apsinuodijusi žiurkė lėtai miršta:

Apsinuodiję plėšrūnai, ėdantys apsinuodijusias žiurkes:

Klijų gaudyklės

Spyruoklinės gaudyklės

Na, o jei neturite jautrumo gyvūnams ir gyvajai gamtai, tai gal tokie atvejai padės suprasti, kad turime liautis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *