Ar įmanoma viską žinoti apie augalus? Esu tikra, kad ne. Tačiau ar užtenka žinoti tik „nuo ko“ jie? Taip pat esu tikra, kad ne.
Augalų pažinimas gali pasirodyti labai sudėtingas, nes augalų karalystė milžiniška, tačiau Motina gamta, Gaja pasirūpina, kad tiems, kas ją nori pažinti tai padaryti nebūtų sunku.
Mano darbo su augalais kelio pradžioje stovėdavau prie augalų lentynos, o jos visuomet buvo gausios, ir bandydavau susidėti į puodelį arbatos tas žoleles, kurios ką nors man sako. Kažką žinojau iš mamos, močiutės, promočiutės. Jei ateidavo negalavimas man ar artimiesiems, bėgdavau ieškoti augalų žinynų, knygų patarimo. Tada ir vėl prie tos lentynos susirasti tų, kuriuos rekomendavo knyga ar straipsnis.
Man tai buvo varginantis ir sunkus procesas dažnai vedantis į neviltį, kodėl taip sunku, tiek daug ir skirtingos informacijos, kodėl ta informacija padrika ir neišsami …. Augalų pažinimo kelias prasidėjo nuo daugelio akmenų ir kliūčių.
Mes esame įpratę, jog jei jaučiam, kad kažkas mūsų kūne negerai, tai reikia to atsikratyti ir kuo greičiau. Tada ieškome vaisto, kad kuo greičiau tą simptomą, kuris mums trukdo pašalintumėm. Šį požiūrį turėjau ir aš, jis dominuoja ir žolininkystėje.
Vėliau atradau kitą požiūrį į save. Požiūrį, kuris sakė, kad aš esu ne mašina, kuriai alyvą reikia pakeisti kartą per metus vitaminų ir mineralų pavidalu, o kad esu ekosistema, gyvas nuolat su aplinka susijungęs organizmas, kuriame nieko nėra atskiro. Mes esame visata, kurioje organai ir organų sistemos yra tarsi planetos susiję giliomis ir svarbiomis gijomis vienos su kitomis ir visa visata. Mūsų visata yra įvairi, kaip ir pati Gamta. Juk, kai medžio žievėje atsiranda įtrūkimas ir kyla pavojus, kad kenkėjai pažeis visą medį, jis nenuvirsta visas ir nesusinaikaina, o pats savo dervų pagalba užsandarina žaizdą. Jei jam pačiam nesiseka, žiūrėk atsiranda paukštis ar kita būtybė, kuri imasi medžiui padėti. Taip augalų pažinimas įtraukė visiškai. Supratau, kad medicina ir gydytojai turi vietą mano pasaulyje, tačiau atsakomybė už savo sveikatą tenka man ir tik man.
Mes esame Gamta, esame jos dalis ir veikiame pagal tuos pačius principus.
Todėl kai į mūsų organizmą patenka svetimkūnis arba dirbtinė sintetinė medžiaga (tame tarpe ir vaistai), mūsų kūnas elgiasi taip, kaip elgiasi gamta. Pirmiausia jis daro viską, kad svetimkūnį nukenksmintų ir pašalintų iš organizmo. O tada jau atstato balansą. Kai sintetiniai vaistai patenka į mūsų organizmą, jis pirmiausia skiria visas jėgas juos neutralizuoti ir pašalinti iš organizmo, o tik po to atstatyti balansą. Tuo tarpu, kai naudojamės augalų pagalba, organizmas juos priima kaip savęs dalį, nes jie ir yra gamtos dalis. Nelieka kovos ir pašalinimo elemento ir organizmas gali iškarto imtis susibalansavimo. Šis suvokimas man dar plačiau atvėrė duris į augalų pasaulį. Matote, jie taip pat neįsileidžia tų, kurie jais netiki.
Jei žvelgiame į save ir savo kūną holistiškai, kaip į mikro visatą, yra lengviau išlaikyti sveikatą, o sunegalavus ją atsistatyti. Augalų pažinimas čia vaidina pirmą vaidmenį.
Vėliau atėjo etapas, jog nėra paprasta imti ir į save pažvelgti holistiškai. Tam reikia daug žinių, kaip veikia mūsų kūnas ir kaip veikia augalai. Tai du dideli atskiri mokslai ir mums turintiems savo darbus, šeimas ir rūpesčius neįkandami. Tą turi daryti specialistai ir pan. Ir tai yra tiesa, tačiau tik iš dalies. Ta dalis, kuri privertė mane suabejoti yra, jog niekas kitas, tik aš pati jaučiu savo kūną ir žinau, kaip išties aš jaučiuosi. Vėliau sužinojau, kokio tipo yra mano organizmas ir čia dar vienos durys atsivėrė. Supratau, kad tik aš galiu žinoti kas man yra balansas ir komfortas. Kas yra balansas man, gali būti disbalansas kitam. Vienas visą gyvenimą gyvena su žemu kraujo spaudimu, kitas su aukštu. Ir gyvena jie gerai ir normaliai iki to momento, kol nepasimatuoja to spaudimo ar neišgirsta, jog „normalus“ spaudimas yra 120/80 ar pan.
Ilgainiui mano požiūris keitėsi iš „kaip greičiau pasveikti” ar „kas man negerai” į „kokios šios mano savijautos priežąstys” ir „ką galiu dėl savęs padaryti”. Mūsų kūnas turi visas savireguliacijos sistemas „instaliuotas“ nuo gimimo. Taip, kaip ir viskas gamtoje. Todėl ėmiausi mokytis jį jausti, juo pasitikėti ir bendradarbiauti su juo. Akcentas čia yra žodžiui jausti. Ne suprasti ir išmastyti, o būtent jausti ir priimti, kad jausmas yra toks pat tikras ir legalus, kaip ir mintis. Gyvenant su šiuo požiūriu žinios apie save ir augalus taip pat padeda, tačiau jos visiškai kitaip pritaikomos, kai ėmiau vadovautis jausmu. Klausimas užduodamas ne kaip greičiau atsikratyti simtomo, o kaip surasti priežąstį dėl kurios atsirado simptomas. Simptomas yra kūno kalba, kuria jis sako „atkreipk dėmesį, kažką darai ne taip”.
Augalų pažinimas bendrystėje lengvesnis
Mano istorija ilga ir jos visos čia neišpasakosiu. Pasidalinsiu tik tuo, kas įvyko šiais, 2022-aisiais metais. Prasidedant metams jau kuris laikas ieškojau sistemos ir būdo, kaip klasifikuoti informaciją apie augalus, kad nereikėtų visko nešiotis galvoje. Taip elgiasi Žemės žmonės, valdomi Saturno 🙂 Mums būtina struktūra, tai mūsų komforto zona. Matote, kaip svarbu žinoti savo tipą? Metams prasidėjus, sekdama savo mokytoju nusprendžiau pabandyti suburti bendruomenė žmonių, kuriems šis augalų pažinimas giliai ir išsamiai, ne tik per mokslą, bet ir per energetiką, poveikį konstituciškai, pagal organizmo tipą ir pajautimą yra įdomus ir mes galėtumėm tai daryti kartu. Taip gimė metinis augalų pažinimo kursas „Materia Medica”. Apie jį jau netrukus.
Šis kursas man tapo lyg durimis ne tik į gilesnį augalų pažinimą, bet ir durimis geriau ir labiau pažinti save. Kiekvienas augalas atėjo tada, kai jo reikėjo ir davė tai, ko reikėjo tuo metu. Kiekvieno augalo pamoka buvo svarbi ir ji išplėtė suvokimą. Nelengvas šis kursas man buvo dėl to, kad reikėjo pastovumo, nuoseklumo. Leido šis kursas išlikti ryšyje su augalais ir gamtai ilgiau ir nuosekliau nei iki tol. Mano pačios gebėjimas pastebėti ir suprasti augalus pasiekė kitą lygį. Todėl manau, kad visos pastangos duoda rezultatą. Nors ir dvejojau ar tęsti šį kursą, nes tai didelis įsipareigojimas visiems metams. Tik dėka nuostabių bendraminčių, jų palaikymo ir noro tęsti, nusprendžiau šį įššūkį priimti vėl. Materia Medica kursą tęsiam. Apie ką tai? Tuoj plačiau.
Augalų pažinimas kurse „Materia Medica”
Augalų pažinimo kurse „Materia Medica“ visus metus jau gilinomės į augalus per 5 raktus:
- Skonį
- Pirminius poveikius
- Sąsajas su organais ir jų sistemomis
- Energetiką: temperatūrinį, drėgmės ir tonuso aspektus
- Specifines indikacijas ir pritaikymus konkrečiose situacijose
Šiuo kursu, noriu pasiūlyti įgalinti save padėti sau ir atrasti platesnį požiūrį į save, gamtą ir augalus.
Tai kelionė po augalų pasaulį, kur mes atrandame ne tik augalų poveikį mūsų fiziniam kūnui, bet ir mūsų protui, emocijoms ir jausmams. Mokomės kaip suprasti ar augalas man tinka be knygos ar interneto. Praktikuojamės kaip pajausti augalo poveikį ir savybes per skonį ir pojūčius. Jei manai, kad subrendai tokiai kelionei ir požiūriui, kviečiu prisijungti prie 2023-iųjų „Materia Medica“ kurso. Kiekvieną mėnesį po vieną augalą išsamiai ir giliai. Per mėnesį būna viena nuotolinė paskaita ir gaunate išsamią augalo monografiją, kurią vėliau papildo kurso dalyviai uždaroje facebook grupėje.
Per 2022-uosius metus jau susidraugavome su šiais augalais:
- Medetka
- Kiaulpienė
- Dilgėlė
- Kedenė
- Kibusis Lipikas
- Agruklė
- Stambiažiedė Tūbė
- Strėlialapė verbena
- Varnalėša
- Debesylas
- Avietė
- Melisa
Jei norėtum įsigyti šių augalų monografijas ir/ar paskaitų įrašus parašykite man el-paštu.
Na, o kaip be dovanų! Jų niekada nebūna per daug. Todėl dovanoju Medetkos monografiją tau skaitytojau. Parsisiųsti ją gali paspaudės ant paveikslėlio.
Na, o jei susidomėjai kursu, bet dar turi klausimų, tai visuomet man gali parašyti gyvatos@gmail.com
Thanks for sharing.